MENU
klinika

Bujë në median ndërkombëtare

156 media e agjenci kanë raportuar thirrjen e Metës për tubim

23.02.2020 - 20:32

Mediat ndërkombëtare nga të gjitha kontinentet i kanë bërë jehonë nismës së ndërmarrë nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ka ftuar qytetarët që të bashkohen më 2 mars kundër “bandës së rilindjes, për të shpartalluar grushtin e shtetit”.

Më shumë se 156 media dhe agjenci ndërkombëtare prestiogjoze, mes të cilave Associated Press, Euronews, Voice of America, Washington Post, Msn, New York Times, Wall Street Journal, Washington Times, Radio Kina, Russia Today, Miami Herald, etj., kanë raportuar për thirrjen e Metës që të gjithë qytetarët të mblidhen në 2 mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

kolana e librave

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Presidenti i Republikës së Shqipërisë i bëri thirrje popullit shqiptar të tubohen nê 2 mars kundër qeverisë së drejtuar nga mazhoranca e majtë, të cilën ai e akuzon për shkelje të Kushtetutës së vendit dhe për lidhje me krimin e organizuar. Presidenti Ilir Meta tha në një konferencë për shtyp se shpreson që qytetarët të vijnë në kryeqytetin e vendit, Tiranë, në 2 mars. Ai tha se atë ditë ai planifikon të nënshkruajë dekretin e tij të parë kundër asaj që ai e cilëson si një grusht shteti”, – raporton ndër të tjera Associated Press.

Gjithashtu pritet që tubimin e 2 marsit të thirrur nga Presidenti Meta ta raportojnë live një sërë agjensi prestigjoze lajmesh që kanë shfaqur interes të jashtëzakonshbëm për ta transmetuar live. Mësohet se për pasqyrimin e saj do të ketë transmetime live nga Tirana, Zëri i Amerikës, Al Jazeera, Deutche Welle, Associated Press, Euronews, Reuters etj.

OBSH vazhdon të përhap panik me skenarë të ndryshme

Paralajmërimi: Po përhapet Ebola, kjo është vatër shumë aktive!

Shoqata e Infermierëve bën publik rastin: Nuk merret tamponi!

“Kam temperaturë dhe nuk mbushem me frymë”

"Imuniteti nuk duket se zgjat shumë"

Covid/ Përfundimi shqetësues i studimit britanik

Kriza nën kontrollin e butësisë...

Cilat janë tri gratë, që po shpëtojnë Evropën?