MENU
klinika

Shoqërohet në komisariat drejtuesi i mjetit

Aksident në Bilisht, motori përplas për vdekje 72-vjeçarin

29.02.2020 - 17:15

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në aksin rrugor Bilisht-Miras, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 72-vjeçar.

Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Ponçarë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se një 43-vjeçar, banues në fshatin Ponçarë, duke drejtuar një mjet tip motor ka përplasur shtetasin T. Spaho, në fshatin Ponçarë, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

kolana e librave

Drejtuesi i mjetit, shtetasi Saimir Hoxha, është shoqëruar në Komisariatin e Bilishtit për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.