MENU
klinika

Ç' ndodh me personat me temperaturë më të lartë se 37.5?

Bie numri i udhëtarëve nga Vlora drejt Italisë

25.02.2020 - 12:08

Në Portin e Vlorës është ndier rënia e numrit të udhëtarëve të cilët ikin drejt Italisë dhe kjo prej frikës nga koronavirusi.

Mësohet se nga Porti i Vlorës ka një numër të ulët udhëtarësh që ikin drejt Italisë ndërkohë autoritetet shqiptare kanë marrë masat kundër koronavirusit.

Për udhëtarët që kalojnë në Portin e Vlorës ka një kontroll të temperaturës dhe ata që kanë temperaturë më të lartë se 37.5 plotësojnë një formular me disa pyetje si nga vijnë, ku do të shkojnë dhe ku do të qëndrojnë.

Më tej, bëhet me dije se në Vlorë mungojnë dizinfektantët në supermarkete ndërkohë çmimet e maskave mbrojtëse janë rritur ndjeshëm. Deri tani në Vlorë nuk ka pasur asnjë rast me koronavirus dhe asnjë rast të dyshuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


217 pasagjerë të ardhur nga Italia

Koronavirusi/ Kontrolle edhe në portin e Vlorës

"Rastet e dyshuara merren me mjet të posaçëm"

Trageti në Vlorë, pasagjerët: Nuk na kontrolloi askush!

"Forcim masash për parandaimin e koronavirusit"

Manastirliu inspektim në Portin e Vlorës