MENU
klinika

Zbulojini

Faktet më mahnitëse të ushqimeve që hamë çdo ditë

18.02.2020 - 13:00

Ushqimi nuk është vetëm për nevojat tona fizike, por ka të bëjë edhe me komunikimin, lehtësimin e stresit dhe marrjen e kënaqësive. Në disa vende, ekzistojnë kultet e ushqimit: Italianët i konsiderojnë makaronat një trashëgimi kombëtare dhe populli francez është krenar për supën.

Disa produkte kanë edhe sekretet e tyre! Rezulton se patatet e ziera janë me të vërtetë të ndërlikuara për tu bërë dhe kërpudhat janë të afërm të largët të insekteve.

Ne na pëlqen të mësojmë për gjëra të reja dhe sot ne kemi mbledhur faktet më mahnitëse në lidhje me ushqimet që ju ndoshta hani çdo ditë.

  1. Mollët janë të afërm të trëndafilave

Mund të tingëllojë e pabesueshme, por shumë fruta janë të afërmit e ngushtë të trëndafilave: ato i përkasin familjes Rosaceae. Mollët, dardhat, kumbullat, mjedrat (dhe madje edhe bajamet) janë të gjitha të lidhura me trëndafilat.

  1. Ka një pije që mund të zëvendësojë vaktet

Prodhuesi Soylent dëshironte të krijonte një pije që mund të zëvendësonte ushqimet. Një shishe pasuron trupin tuaj me 20% të proteinave, vitaminave dhe mikroelementeve të nevojshme. Krijuesit e Soylent janë të sigurt se produkti i tyre është e ardhmja e të ushqyerit. Meqenëse popullsia rritet vazhdimisht dhe ka gjithnjë e më pak produkte në botë, pija mund të zëvendësojë ushqimin e zakonshëm.

  1. Dashuria për kafenë mund të jetë e trashëgueshme

Shkencëtarët e Harvardit kanë identifikuar 6 lloje të gjeneve që janë përgjegjës për thithjen e kafeinës dhe zbuluan pse kafeja ka një ndikim të ndryshëm te njerëzit e caktuar. Ka të bëjë me gjenetikën. Kjo është arsyeja pse vetëm një gllënjkë kafeje mund të rrisë energjinë e një personi ndërsa disa njerëz duhet të pinë 2-3 gota ekspres për tu zgjuar.

kolana e librave

  1. Patatja e zier është më e shëndetshme kur shërbehet e ftohtë

Patatja konsiderohet të jetë një ushqim mjaft i shëndetshëm për shkak të indeksit të tij të lartë glicemik (GI), shpejtësisë së përthithjes së karbohidrateve dhe faktit që ngre nivelin e sheqerit në gjak. Rezulton se është e lehtë për të zvogëluar ndikimin glicemik të një patateje: duhet ta hani atë të ftohtë.

  1. Një misër gjithmonë ka një numër të barabartë kokrrash

Misri ka një numër të barabartë të rreshtave (diku nga 8 në 12) dhe kokrra (deri në 1.000). Pothuajse 1/4 e produkteve dhe artikujve përmbajnë misër.

  1. Kërpudhat, si dhe insektet, kanë chitin

Të gjitha kërpudhat përmbajnë një biopolimer të caktuar, chitin. Po, i njëjti që i bën krahët e insekteve kaq të ngurtë. Kjo është arsyeja pse nuk rekomandohet t’i zjeni ato për një kohë të gjatë: nuk ka rëndësi nëse i zjeni për 3 minuta ose 3 orë – forma dhe shija e tyre nuk do të ndryshojnë.

Në Oregon, shkencëtarët kanë gjetur kërpudhat më të mëdha në botë – kërpudha e mjaltit që mbulon një zonë aq të madhe sa 1.665 fushat e futbollit.

  1. Fistikët mund të marrin flak

Fistikët në të vërtetë mund të marrin flak nëse transportohet në tufa të mëdha. Ndodh për shkak të nivelit të lartë të yndyrnave dhe mungesës së ujit në to. Për më tepër, a janë këto që konsumojnë oksigjen dhe prodhojnë dioksid karboni që gjithashtu mund të çojë në djegie. Kjo është arsyeja pse fistikët duhet të dërgohen në kushte shumë të kujdesshme.

  1.  Erë vanilje dhe kastor

Po, kastorët mbajnë erë si vanilje. Epo, gjëndrat e kastorëve kanë një erë vanilje dhe përdoren në prodhimin e parfumeve dhe si ushqim (në pije joalkoolike dhe ëmbëlsira). Me ndihmën e kësaj ere, kafshët shënojnë territorin e tyre dhe njerëzit e mbledhin atë në ferma të veçanta.