MENU
klinika

Vrasja e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme rikonfirmon masat e sigurisë për të dyshuarit

21.02.2020 - 17:57

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.

Gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur që Bajram Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Elton hajri, Festim Bixhdili dhe Ardian Doçaj të qëndrojnë në burg.

kolana e librave

Jan Prenga u rrëmbye më 17 janar në zonën Kamzës dhe humbi jetën nga torturat.

Trupi i tij nuk është gjendur ende. Sipas hetimeve, rrëmbimi dhe vrasja e tij erdhën pas konflikteve për drogën mes grupit Hajri dhe vëllezërve të viktimës në Angli.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës, flet njëri prej të arrestuarëve

“Ja çfarë bëra me trupin e pajetë të Jan Prengës”

Çfarë i lidh me pengmarrjen e Jan Prengës

“Anti-KÇK” sekuestron pasurinë e kokave të krimit

Kush është në shënjestër?

“Forca e Ligjit” zbarkon edhe në Shkodër

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës

Shkodra ‘pushtohet’ nga RENEA