MENU
klinika

Emergjencë globale

Koronavirusi, dyfishohet stafi mjekësor në aeroportin e Rinasit

23.02.2020 - 11:40

Një staf mjekësor vendosur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas që kur koranavirusi u shpall emergjencë globale nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Por pas prekjes së Italisë nga koronavirusit, burime për Rtv Ora bëjnë me dije se stafi mjekësor dhe pajisjet mjekësore janë dyfishuar.

kolana e librave

Stafi përbëhet nga tre persona në turn, të cilët do të duhet të kontrollojnë pasagjerët e fluurimeve nga Kina dhe Italia.

Në aeroportin e Rinasit ndodhet një dhomë izolimi për çdo emergjencë.

"Shqipëria, epiqendra e re europiane e teknologjisë 'blockchain'

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat

Vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë

"Javën tjetër ia çojmë draftin Komisionit për Zgjedhoren"

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon çfarë u diskutua

"I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare"

Opozita parlamentare kundër marrëveshjes