MENU
klinika

Linja Durrës-Bari

Moti i keq/ Vonesa në nisjen e trageteve

27.02.2020 - 10:22

Moti i keq dhe era e fortë ka sjellë vonesa në Portin e Durrësit. Dy tragetet e linjës Durrës-Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shpejtësi deri në 20 m/sek, u nisën sot rreth orës 07:30 në mëngjes nga porti i Durrësit.

Era e fuqishme gjatë natës së kaluar, vonoi për rreth katër orë edhe tragetin “AF Claudia”, i cili u nis drejt Ankonës pas një incidenti brenda basenit portual. Ndërkohë, dy tragetet e nisur nga Bari mbrëmjen e kaluar, kanë mbarritur në Portin e Durrësit orës 8:30 të mëngjesit të sotëm. Moti i paqendrueshëm nuk ka ndikuar në përpunimin e anijeve tregtare.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bllokohen anijet e peshkimit

Tërbohet deti, pezullohen lundrimet


Transferohen nga Fushë-Kruja në burgun e Shënkollit!

Dalin pozitivë me COVID-19, 6 të burgosur

Balla në Cërrik: Për skemën e ribursimit të naftës...

“U miratuan 9.5 milionë dollarë shtesë në bujqësi”