MENU
klinika

Dy të verdha ndaj Bordeaux

Neymar mori të kuq për Karnavalet e Rios?

24.02.2020 - 17:16

Kishte deklaruar se nuk do të ndiqte këtë vit karnavalet, por Neymar pritet të udhëtojë drejt vendlindjes, pikërisht për këtë feste. Sulmuesi ishte protagonisti negativ në fitoren e ngushtë 4-3 të PSG-së përballë Bordeaux.

Sulmuesi Brazilian u ndëshkua me karton të kuq në fundin e takimit, pas dy të verdhëve. Ky karton i kuq i kushton Neymar mungesën në sfidën e radhës ndaj Dijon, kohë që përkon me periudhën e Karnavaleve në Rio, festa vjetore që braziliani e ka frekuentuar për pesë vite radhazi.

Kjo do të thotë se 28-vjeçari do të jetë i lirë që të udhëtojë drejt Brazilit, edhe pse diçka e tillë ishte hedhur poshtë nga vetë futbollisti përmes një statusi në rrjetin social “Instagram”.

konica sportkonica sport mobile

“Me gëzim të jashtëzakonshëm unë njoftoj se nuk do të jem në Karnavalet e vitit 2020. Në këtë mënyrë nuk do të ketë asnjë polemikë këtë herë” – shkruan Neymar, që sipas të gjitha gjasave, do ta thyejë këtë premtim.

Në 5 edicionet e fundit të festës vjetore të Karnavaleve Neymar nuk ka munguar asnjëherë, ku shpesh e shihnim të ndëshkohej me karton të kuq dhe shpesh të vuante nga problemet fizike. Edhe këtë herë braziliani e bëri veprimin e tij. Tashmë pritet të shihet nëse do të marrë leje nga klubi francez.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Legjenda e Barçës me tone të ashpra

“Nuk do e falja Neymar edhe nëse kthehet në gjunjë”