MENU
klinika

Takimi Kim-Spiropali

“Nxiti Ministren të shfrytëzojë ritmin për të përfunduar reformën zgjedhore”

13.02.2020 - 14:08

Ambasada e SHBA në Tiranë, zbardhi sot takimin mes ambasadores Yuri Kim me Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.

“Gjatë takimit të tyre më 12 shkurt, Ambasadorja e SHBA Yuri Kim nxiti Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali që të shfrytëzojë ritmin e tanishëm për të përfunduar reformën zgjedhore dhe nënvizoi se shqiptarët prisnin që tryeza e negociatave të prodhonte rezultate.”- thuhet në një postim të ambasadës amerikane në facebook.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Takime me Çelën dhe Ibrahimin

Ambasadorja amerikane zbarkon në Prokurori