MENU
klinika

Për personat me të shkuar kriminale

Operacioni Forca e Ligjit kontrolle edhe në Vlorë

09.02.2020 - 09:43

Ne kuadër të Operacionit Forca e Ligjit gjatë orëve të mbrëmjes të së shtunës, por dhe gjatë orëve të mëngjesit të së dielës janë zhvilluar kontrolle edhe në qytetin e Vlorës.

Nga informacionet të cilat vijnë nga burimet brenda bluve të Vlorës bëjnë me dije se janë marrë për në komisariat 3 automjete të cilat janë në proces verifikimi.

Automjetet gjenden tashmë në policinë e shtetit Vlorë dhe po i nënshtrohen një verifikimi të hollësishëm. Fakti që janë në proces verifikimi nuk mund të jepen detaje se kujt i përkasin.

Në minutat në vijim priten informacione nëse do të sekuestrohen dhe se kujt i përkasin. Edhe në Vlorë do të vijojnë edhe kontrollet për personat që i kanë shpëtuar deri më tani ligjit.

Mbërrijnë me urgjencë spital

Plagosen dy persona në Rrogozhinë

“Më erdhi në majë të hundës, 3 muaj pa punë"

Flet mësuesi që dogji DAR Fier. Tregon nëse është penduar apo jo

I vuri flakën zyrave të Drejtorisë Arsimore në Fier

Gjykata merr vendimin për mësuesin Indrit Alushaj

jepet masa e sigurisë për 25-vjeçarin

Goditi për vdekje të atin me shkopin e bagëtive

Dyshohet si autor i ekzekutimit të 31-vjeçarit

Jepet masa e sigurisë për Hans Jonuzin