MENU
klinika

Rama: Nesër është dita e madhe

“Shpresojmë të gjejmë mjaftueshëm mbështetje për rindërtimin”

16.02.2020 - 21:03

Kryeministri Rama e ka qujatur ditë të madhe atë të nesërmen ku do të mbahet Konferenca e Donatorëve në të cilën ai shpreson se do të marrë nga shtetet dhe organizatat një mbështetje të mjaftueshme për të ecur përpara me procesin e rindërtimit.

“Po kështu, për ne, Shqipërinë, nesër është dita e madhe, sepse kemi konferencën e donatorëve për përballimin e situatës pas tërmetit dhe po shpresoj shumë se do të gjejmë mjaftueshëm solidaritet e mbështetje për të ecur përpara me rindërtimin.”- tha Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Të gjithë u ulën paksa me vështirësi sot..."

Rama: Shpresoj të jetë platformë mirëkuptimi brenda BE