MENU
klinika

Mjekët e cilësuan rastin si...

U dërgua në gjendje të rëndë në QSUT, pacienti nga Berati ndërron jetë në Tiranë

25.02.2020 - 20:24

Një rast i rëndë me insufiçensë respiratore u regjistrua në Berat.

Rasti që vinte nga qyteti i Skraparit dhe që paraqiste edhe probleme pulmonare ishte një 45-vjeçar që është dërguar me urgjencë drejt QSUT-së Tiranë, për ekzaminim.

kolana e librave

Pacienti me insufiçencë respiratore të rëndë ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme.

Mjekët nuk e kanë cilësuar rastin si një rast të thjeshtë viral sepse siç shprehen ata, analizat paraprake nxorën një problem të theksuar polmonar dhe për këtë arsye rasti është dërguar me urgjencë dhe me autoambulancë në QSUT.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Paniku tek njerëzit është penalisht i dënueshëm"

“Koronavirus në Shqipëri”, Prokuroria nis hetimet për lajmet e rreme


Sinoptikanët tregojnë çfarë i pret pushuesit

Si ndryshon moti të premten dhe të shtunën?

Të rejat e fundit nga testimet amerikane dhe britanike

Ç’po ndodh me vaksinën kundër Covid?

Një milion njerëz në Itali janë zhytur në varfëri

Si u pasurua mafia gjatë pandemisë së Covid 19?