MENU
klinika

5 mln lekë kush jep informacion

Vrasja e dyfishtë, RENEA e FNSH në aksion për kapjen e autorit

26.02.2020 - 09:20

RENEA dhe FNSH vijojne kontrollet masive per kapjen e autorit te krimit te dyfishte, qe tronditi mbremjen e kaluar Mirditen.

Policia ve ne dispozicion 5 milione leke, per secilin qe jep informacione per autorin e vrasjes se Esmeralda dhe Vledison Filopati (moter e vella).

  • Njoftimi i policisë:

DVP Lezhë/ Vijon krehja e zonës për lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së dyfishtë të ndodhur mbrëmjen e djeshme, në Kodër Rrëshen.

Forcat RENEA, FNSH dhe strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë kanë vijuar pa ndërprerë kontrollin e territorit dhe të vendeve të dyshuara ku mund të fshihej autori i dyshuar i ngjarjes.

Ndërkohë, grupi hetimor, nën drejtimin e prokurorisë ka kryer të gjitha veprimet procedurale dhe dokumentimin e ngjarjes.

Për të bërë të mundur kapjen sa më parë të autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë vë në dispozicion 5 milion lekë për këdo që jep informacion të saktë mbi vendndodhjen e autorit.

Cilido që disponon informacion të vlefshëm për autorin e dyshuar, shtetasin Fatmir Kolecaj, 47 vjeç, banues në fshatin Zejmen, Lezhë, të telefonojnë në numrin 069 41 06 449 dhe në numrin pa pagesë 112 apo në Komisariatin Dixhital, duke i siguruar anonimat të plotë dhe të sigurt.