MENU
klinika

1 km larg resortit “Golden”

Vrasja e Jan Prengës/ Policia gjen prova të reja

13.02.2020 - 13:47

Policia vijon kërkimet për gjetjen e trupit të pajetë të Jan Prengës, i cili u rrëmbye më 17 janar dhe humbi jetën nga torturat.

Më 31 janar në Maskuri të Shijakut rreth 1 km larg resortit “Golden” gjatë kontrolleve për trupin e Jan Prengës policia ka gjetur një plasmas me njolla gjaku. Ky send është sekuestruar në cilësinë e provës materiale dhe është çuar në laborator për analiza.

kolana e librave

Rrëmbimi i Prengës ka ardhur për shkak të një sasie prej 278 kg kokainë, që vëllai i Jan Prengës, Astrit Prenga mbante peng në Angli dhe nuk e tregonte se ku e kishte çuar. Ky i fundit është ndodhet i arrestuar në Angli.

Porosia për rrëmbimin e Jan Prengës më 17 janar në Kamëz, është dhënë nga Dritan Rexhepi nga Vlora, i cili është person në kërkim për vrasjen e dy efektivëve të policisë në Shqipëri, ndërkohë që aktualisht ndodhet në një burg të sigurisë së lartë në Quito të Ekuadorit, për trafik droge.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN