MENU
klinika

Shkaku i zjarrit

Zjarr në një pallat në Tropojë, digjen dy banesa

27.02.2020 - 09:23

Dy banesa në Tropojë raportohet se janë djegur nga zjarri pak pas mesnate. Ngjarja ka ndodhurnë fshatin Cerrnicë rreth orës 00: 30, në një nga pallatet e ish-fermës ku janë djegur dy apartamente në pronësi të shtetasve Dede dhe Gege Sokoli.

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të lënduar në njerëz. Zjarrfikësja e mbërritur menjëherë në vendngjarje ka bërë të mundur lokalizimin e flakëve, duke shpëtuarnga djegia banesat e tjera në pallat. Mësohet se shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike.

Zyra Vendore e Arsimit shpreh ngushëllime familjes

Ndërron jetë nga COVID mësuesi 58 vjeçar

Njëri prej tyre drejtuesi i grupit kriminal në Spanjë

OFL sulmon 2 vrasës në Lezhë dhe 2 trafikantë në Kurbin

Komisioni kalon në filtër propozimet e Kukësit

Udhëzimi/ Si do bëhet seleksionimi i kandidatëve të PD