MENU
klinika

Vetëm pak orë para manifestimit

Basha drekë pune me ambasadoren e SHBA

02.03.2020 - 13:30

Disa orë para manifestimit të thërritur nga kreu i shtetit, Ilir Meta dhe konfirmimit të pjesëmarrjes nga opozita, sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Basha dhe ambasadorja amerikane kanë drekuar së bashku në një nga hotelet më të njohur në kryeqytet.

Ky takim vjen në një moment “delikat” politik, pasi në orën 17:00 pritet që të zhvillohet manifestimi i paralajmëruar nga presidenti i vendit Ilir Meta.

Që prej marrjes së detyrës hera e dytë që Kim takon Bashën.

Një ministri e tërë... "Kulture"!

Gjellë pa shije, me pak erëz “UNESCO”

(Nga cikli: Leter e hapur nga Diaspora)/ Nga Përparim Gjeka

Kush duhet të na udhëheqë?

“Një mijë amerikanë po vdesin çdo ditë”

VIDEO virale / Gazetari gozhdon Donald Trump, që humbet toruan

Si është situata në spitalet COVID, sa pacientë janë të intubuar dhe në terapi intensive?

146 raste të reja me COVID në vend, 6 pacientë humbin jetën gjatë 24 orëve