MENU
klinika

Bllokohen 64 mjete

Berat/ Policia gjobit “të fortët” që thyen rregullin

15.03.2020 - 17:00

Në qytetin e Beratit,që prej orës 06:00 të mëngjesi të sotëm është ndaluar qarkullimi i të gjitha mjeteve private në qytet si dhe hyrjet e daljet nga Berati të mjeteve të paautorizuara. Sipas këtij urdhri që vendosi për herë të parë sot në Beratin në “shtetrrethim” në qytet lëvizën vetëm ambulancat, policia dhe mjetet e akredituara dhe të autorizuara nga policia e shtetit.

Por, siç duket ky urdhër nuk u erdhi mirë “të fortëve” të qytetit,që duke qarkulluar me automjete në rrugë u penalizuar nga policia. Efektivë të shumtë të DPV Berat dhe Policia Bashkiake kanë ngritur sot posto-blloqe të shumta në çdo rrugë të qytetit si dhe në hyrjet e daljet e tij,duke gjobitur këdo që nuk ju bind urdhrit dhe duke bllokuar dhjetëra mjete.

kolana e librave

Nga ana e DPV Berat janë marrë sanksione të ashpra ndaj të gjithë atyre që nuk respektuan njoftimin e dhënë për ndalimin e qarkullimit të automjeteve private në qytet,me përjashtim të mjeteve të autorizuara nga Policia si : autoambulancat,mjetet që kryejnë funksione shtetërore etj. 64 gjoba “majme” janë vendosur sot nga shërbimet policore në Berat,ndërkohë që janë bllokuar edhe dhjetëra automjete. Drejtoria Vendore e Policisë Berat,bën me dije se,në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19,policia do të ashpërsojë penalitetet në rrugët e qytetit për të gjithë ata drejtues mjetesh që nuk respektojnë ligjin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN