MENU
klinika

Emergjenca nga Covid-19

“Bernabeu” do kthehet në spital për të infektuarit

26.03.2020 - 16:57

Plot 10 mijë të prekur në një ditë! Shifër e frikshme për Spanjën që jo vetëm e ka kaluar Kinën por tashmë nis të numërojë edhe humbjet e mëdah të jetëve, duke kaluar 4 mijë personat. Një situatë tepër e vështirë, ku të gjithë kanë nisur të kontribuojnë.

Mes tyre, Real Madrid që ka dhënë në dispozicion “Santiago Bernabeu”, impiantin e madh, si hapësirë për të mbajtur materialin sanitar për të luftuar Covid-19. Stadiumi është një zonë ku spitalet janë afër dhe mund të kalojnë aty pasi të kalojnë geminacionin.

konica sportkonica sport mobile

Brenda 10 ditëve pritet që gjithçka të jetë gati, ku në fushë do të ngrihen strukturat portative e më pas për të ardhur shtretërit dhe gjithçka tjetër është e nevojshme për të trajtuar pacientët.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Strehimi për pacientët me Covid-19

Stadiumi i Sao Paolos kthehet në spital të hapur