MENU
klinika

Izolohen kolegët

COVID-19 prek dhe Lezhën, infektohet infermierja 54-vjeçare

24.03.2020 - 10:26

Lezha i shtohet hartës së të prekurve me COVID-19. Rasti pritet të bëhet publik nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë ditës së sotme.

Pacientja e pare ne Lezhe eshte nje infermiere 54 vjecare, e cila ne testin e bere gjate nates se mbremshme ka rezultuar pozitive.

E prekura me coronavirus ende nuk dihet nga mund ta kete marre infiktimin, por menjehere jane marre masa per te izoluar edhe koleget e saj nga frika se mund te jene infektuar.

54 vjecarja eshte derguar mbrem tek infektivi ne tirane, dhe pritet qe ne baze te gjendjes se saje te vendoset nese do qendroje tek spitali per terapi intensive ose do vete karantinohet ne shtepi.

Plagosen rëndë tre persona

Përplaset ambulanca, vdes pacientja

Aksidenti ku u përfshi makina e eskortës së Berishës

Policia e Lezhës sqaron çfarë ndodhi me drejtuesin e Benz-it

Arrestohet 21-vjeçarja, ende në kërkim bashkëjetuesi i saj

Zhvatnin shtetas të huaj përmes ‘Call Center-it’

Shkodër/ Fabrika u mbyll në mënyrë misterioze

Punëtoret kërkojnë pagat e tre muajve