MENU
klinika

Jetonte vetëm

Devoll/ Një e moshuar ka humbur jetën si pasojë e zjarrit

27.03.2020 - 09:22

Një e moshuar ka humbur jetën në Devoll si pasojë e një zjarri të fuqishëm që përfshiu banesën e saj. Viktima është identifikuar si Nezaqet Gjeza, 89 vjeçe e cila jetonte vetëm në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 5:00 kur fqinjët kanë dëgjuar zhurmat dhe kanë parë flakët që dilnin nga shtëpia e të moshuarës dhe kanë njoftuar policinë.

kolana e librave

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit ndërsa nga zjarri i fuqishëm është shembur dhe çatia. Zjarrfikësit kanë punuar për 2 orë deri në shuarjen e tij.