MENU
klinika

"Ruani veten dhe njëri-tjetrin"

Durrësi me një rast të konfirmuar, Bashkia fillon dezinfektimin

11.03.2020 - 09:18

Durrësi është një tjetër qytet i prekur nga koronavirusi teksa ditën e djeshme një grua e moshuar u konfirmuar nga autoritetet pasi e kishte importuar nga Italia.

Kryebashkiaku i komanduar i Durrësit Zhyljen Varfaj ka publikuar fotot këtë mëngjes dhe shkruan se Bashkia ka filluar menjëherë dezinfektimin e hapësirave publike.

Ai apelon që mos ketë panik por të ndiqen të gjitha rregullat zyrtare për këtë situatë për të ruajtur veten dhe njëri- tjetrin.

  • STATUSI I ZHYLJEN VARFAJT

? Mirëmëngjes me këto foto të dezinfenktimit të hapësirave publike nga stafi i bashkisë.
Vijojmë zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. ?
Mbi të gjitha ?nuk duhet panik, por shumë higjenë personale ?dhe kujdes i vazhdueshëm!
Ruani veten dhe njëri- tjetrin duke ndjekur të gjitha rregullat e njoftimet zyrtare!

#bashkedoiadalim
#COVID-19?

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


CNBC/ "Themeli i luftës është ekonomia"

“Me apo pa koronavirus, Kina do tejkalojë SHBA”


Në lumin Erzen bie me 2 metra niveli i ujit

Përmirësohet situata në Durrës, tragetet nisin lundrimin!

Humb jetën 46-vjeçari, dy të lënduar e dy në pranga

Përplasen tre automjete në Fushë Krujë

Kishin fshehur 13 klandestinë në ‘Range Rover’

Si ranë në pranga dy të rinjtë nga Golemi

Sonte në mesnatë përkeqësohet moti

Njoftimi i rëndësishëm për situatën në bregdet