MENU
klinika

Qyteti "i paprekur" nga koronavirusi

Ende asnjë i infektuar, dezinfektohet Vlora

19.03.2020 - 13:31

Ndërkohë që në vendin tonë aktualisht raportohen 64 të infektuar dhe 2 viktima nga koronavirusi, në Vlorë janë shtuar masat kundër përhapjes.

Siç shihet dhe nga këto foto rrugët e qytetit vijojnë të dezinfektohen.

11111111111111111111111.jpg

Konkretisht ditën e sotme aksioni i dezinfektimit ka filluar rrugën në Lungomare, me dy automjete të posaçme për këtë punë.

Masat për ta mbajtur larg koronavirusin që po “gjunjëzon” botën vijojnë ndonëse deri më tani në Vlorë nuk është raportuar asnjë i infektuar.

 

shoqërohen 12 persona! Kontrolle në disa banesa!

Ekzekutimi i Tauland Gjikajt në Vlorë

Autorët kanë qenë shokë me Tauland Gjikajn

Zbulohet arsyeja e vrasjes së 31-vjeçarit në Vlorë

arrestohet 43-vjeçari në Fier

Ngacmoi seksualisht një 13-vjeçare