MENU
klinika

Koronavirusi

Ende i paprekur, dezinfektohet Patosi

15.03.2020 - 10:42

Ka nisur dezinfektimi i rrugëve dhe ambienteve publike në Bashkinë e Patosit, në kuadër të forcimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit.

Punonjës të Bashkisë kanë filluar me dezinfektimin teksa në qytet janë mbyllur lokalet dhe restorantet si dhe është pezulluar transporti publik.

Kujtojmë se në Patos deri më tani nuk ka pasur asnjë rast të prekur nga koronavirusi, ndërsa në Fier 4 të tilla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Po zgjerojmë hartën e personave që po testohen”

Silva Bino: 60% e rasteve të dyshuar me koronavirus, nga Tirana

"Vazhdojmë me papërgjegjshmërinë ekstreme"

Gënjeshtra e gruas nga Fieri që futi në karantinë 18 mjekë