MENU
klinika

Numri i të prekurve shkon në...

Koronavirus/ Greqia mbyll shkollat dhe ambientet publike

05.03.2020 - 08:48

Vijon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Mediet raportojnë se në Greqi numri i të infektuarve ka shkuar në 10.

Kjo ka alarmuar vendin fqinj, i cili ka mbyllur shkollat, universitetet, teatrot, ambientet publike argëtuese në Patra dhe zonën e Achia, Ilia, si dhe ishullin Zakynthos, deri më 6 mars.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe Italia, e cila është vendi më i prekur në Evropë nga koronavirus, ku deri më tani janë shënuar mbi 100 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar. Virusi vdekjeprurës shpërtheu në Kinë, në fund të muajit dhjetor 2019, duke shënuar deri më tani mbi 3 mijë viktima në mbarë botën e mbi 80 të infektuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Fillimisht u dyshua për koronavirus, por...

Humb jetën rrugës për në spital i riu shqiptar në Greqi

Një 36-vjeçare që vinte nga Italia

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi