MENU
klinika

Në total 1156 të prekur

Greqi/ Shkon në 40 numri i viktimave nga COVID-19

30.03.2020 - 08:31

Thellohet bilanci i viktimave Greqi, duke e çuar në 40 numrin e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Mediat greke raportojnë se deri më tani numri i të prekurve nga virusi vdekjeprurës ka shkuar në total 1156, shumica të regjistruar në Attica.

Po ashtu mësohet se në mes të viktimave ka më shumë burra (31) sesa gra (9), ndërkohë që mosha mesatare e tyre është 71 vjeç.

kolana e librave

Aktualisht në Terapi Intensive qëndrojnë 69 persona, nga të cilët 77% kanë sëmundje shoqëruese.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


48 raste të reja infektimi

20 të vdekur nga koronavirusi në Greqi

Parandalimi mbi përhapjen

Covid-19/ Greqia kufizon lëvizjet

Ja çfarë i ofron për luftën kundër COVID-19

Amerika i shtrinë dorën e ndihmës Kosovës


Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi