MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Kam ndjesi myku në hundë dhe ënjtje të fytyrës

13.03.2020 - 09:57

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Kam ndjesi myku në hundë e cila kohët e fundit më shoqërohet me ënjtje të fytyrës. Çfarë mund të më thoni?

Përgjigjet mjeku i përgjitheshëm: Ndjesia e mykut ne hunde mund te tregoje per ndonje infeksion te sinuseve (sinuzit). Duhet te beni konsulte me doktorin ORL dhe grafi te sinuseve per me tej. Nderkohe ju rekomandoj te mbani higjene te rregullt te hundeve. Perdorimi I solucioneve kripore ne hunde do tju ndihmonte shume.

kolana e librave

Tani doja te me saktesonit nese te gjitha keto shenja ndodhin ne te njejten kohë? Nese PO, atehere duhet te di moshen dhe gjinine tuaj. SI shkak we te ndodhin ne te njejten kohe mund te jete Migrena.

Por duhet te perjashtojme patologjite te tjera SI sinuziti (SI me lart) dhe ndonje reaksion alergjik apo problem kardiovaskular.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.