MENU
klinika

Pas mbylljes së kufijve

Kishin ‘ngecur’ në Shqipëri, 80 italianë do nisen sonte drejt Italisë

30.03.2020 - 20:18

Tetëdhjetë shtetas italianë do të nisen sonte drejt vendit të tyre me traget, pasi kishin ngelur këtu pas mbylljes së kufijve.

Ata do të udhëtojnë nga momenti në moment me tragetin e linjës Durrës-Bari.

kolana e librave

Nga raportimet për mediat, bëhet me dije se shtetasit italianë shfaqen shumë të lumtur, që do të kthehen në Itali, edhe pse atje situata është tepër e rënduar nga koronavirusi.

Gjenden shkrime të fshira nga interneti atëherë kur bota duhet të lajmërohej

Kina censuroi mediat për të fshehur pandeminë

"Shqipëria, epiqendra e re europiane e teknologjisë 'blockchain'

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat

Vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë

"Javën tjetër ia çojmë draftin Komisionit për Zgjedhoren"

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon çfarë u diskutua