MENU
klinika

95.315 raste në gjithë botën

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Serbi

06.03.2020 - 15:16

Ministri i Shëndetësisë, Zlatibor Loncar, ka konfirmuar rastin e parë të infektuar me koronavirus në Serbi.

Loncar tregoi se bëhet fjalë për një 43-vjeçar i cili kishte udhëtuar së fundmi drejt Budapestit.

Sipas ministrit, 43-vjeçari nuk ishte në gjendje të rënduar, ndërkohë që po bëhet kujdes maksimal dhe kontrolle në të gjithë vendin për rastet me epidemi.

kolana e librave

Ky është rasti i parë që shënohet në Serbi, ndërsa në mbarë botën janë regjistruar 95.315 raste të infektuara, ndërsa numërohen 3282 persona të vdekur.

Për më tepër, hidhini një sy bilancit nga fillimi deri ditën e sotme në Shqipëri dhe në botë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dy raste të konfirmuara…

Koronavirusi nuk kursen as serbët