MENU
klinika

Ndërron jetë e moshuara në Durrës

Koronavirus/ Shënohet viktima e parë në Shqipëri

11.03.2020 - 12:58

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri.

Mësohet se ka ndërruar jetë e moshuara e infektuar me virusin vdekjeprurës, që po qëndronte në Spitalin e Durrësit. 73-vjeçarja u nis pak më parë me urgjencë drejt Tiranës, por u rikthye sërish në reanimacionin e Spitalit të Durrësit, pasi ishte në gjendje të r¡ndë shëndetësore dhe nuk e përballonte dot udhëtimin.

Ajo qëndroi në Spitalin e Durrësit prej shtatë ditësh, ndërsa dyshohet se ka infektuar me virusin vdekjeprurës shumë persona të tjerë, pasi ditët e para është kuruar për pneumoni të rëndë, ndërsa vetëm ditën e djeshme u konfirmua se ishte infektuar me koronavirus, duke u izoluar.

Kujtojmë se kjo është viktima e dytë shqiptare nga koronavirusi, pasi një tjetër shqiptare është konfirmuar se ka ndërruar jetë në Itali.

Në lumin Erzen bie me 2 metra niveli i ujit

Përmirësohet situata në Durrës, tragetet nisin lundrimin!

Humb jetën 46-vjeçari, dy të lënduar e dy në pranga

Përplasen tre automjete në Fushë Krujë

Kishin fshehur 13 klandestinë në ‘Range Rover’

Si ranë në pranga dy të rinjtë nga Golemi

Sonte në mesnatë përkeqësohet moti

Njoftimi i rëndësishëm për situatën në bregdet