MENU
klinika

Më keq se një ditë normale

Lushnje/ Tregjet tejmbushen me qytetarë!

21.03.2020 - 09:49

Një pamje të shëmtuar dhe mjaft të rrezikshme për shëndetin e gjithë shoqërisë ofroi qyteti i Lushnjes këtë mëngjes. Tregu i fruta perimeve që në orët e para të mëngjesit ishte i mbushur me njerëz, ngjitur me njëri-tjetrin në grumbullime masive, pa ruajtur distancën që të ruan nga marrja e COVID-19 nëse dikush është i infektuar.

Orarin e lejuar për të qarkulluar, qytetarët lushnjarë e kanë keqkuptuar duke tejmbushur tregjet me shumë se sa në ditët normale. Radhë të gjata ka pasur edhe për të kryer pagesat.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Nuk na pret njeri, jemi në mes të katër rrugëve"

Rikthehen protestat në Ballsh, paralajmërojnë grevë urie

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tjetër tërmet lëkund vendin

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë

Mbyllet rektorati dhe departamenti i Biologjisë

3 të prekur me COVID19 në Universitetin e Vlorës