MENU
klinika

65- vjeçari kishte ardhur nga Serbia

Mali i Zi shënon viktimën e parë nga koronavirusi

23.03.2020 - 08:55

Mali i Zi ka shënuar edhe viktimën e parë nga koronavirusi. Vendi me më pak të prekur në Ballkan sot ka regjistruar edhe të vdekurin e parë i cili është një 65- vjeçar me probleme në mushkëri.

Ai kishte qenë në gjysmën e parë të marsit në Serbi nga dhe kishte ardhur më pas në Mal të Zi dhe dyshohet se prej andej kishte marrë edhe koronavirusin.

Ndërkohë numri i të prekurve në Mal të Zi vijon të ngelet i ulët në 21 të prekur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bussines Insider/ Paralajmërojnë analistët

“Recesioni global është i pashmangshëm”

Letra nga karantina, e avokates italiane me origjinë shqiptare

“Mos bëni gabimin që bëra unë!”


Ja oraret kur mund të kalojnë qytetarët shqiptarë

Covid-19/ Mbyllen pikat kufitare me Malin e Zi

Njoftimi i Drejtorisë së Kufirit dhe MIgracionit

COVID-19/ Drejt Malit të Zi mund të lëvizin vetëm ata që…

Edhe një tjetër shqiptar në qeverinë proserbe në Mal të Zi?

Nik Gjeloshaj, afër paktit me Krivokapiçin: E rëndësishme që parimet tona…