MENU
klinika

629 pasagjerë zbarkojnë në port

Masat në Durrës më të forta se në Bari

10.03.2020 - 08:49

Në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm mbërritën rreth 629 pasagjerë nga porti i Barit me tragetet Rigel dhe Azzurro.

Udhëtarët thanë së masat në portin e Durrësit janë më të forta se në atë të Barit.

“Në zonat e jugut të Italisë nuk ka panik për koronavirusin”, thanë udhetarët.

Pas kontrolleve u janë marrë pasagjerëve edhe adresat e origjinës dhe numrat e telefonit.

Prej ditës së djeshme, Drejtoria e Përgjithshme Detare ka pezulluar transportin detar të mallrave dhe njerëzve nga Durrësi drejt Italisë së Veriut.

“Ndalohen të gjitha lëvizjet me mjetet e transportit detar nga të gjitha portet drejt Italisë së Veriut; Ndalohen të gjithë lëvizjet me mjetet e transportit detar të pasagjerëve dhe/ose mjeteve në Linjën Durrës-Ankona- Durrës dhe Durrës-Trieste-Durrës”, u tha në njoftim.

Gjithashtu, të gjitha mjetet e transportit detar që kanë destinacion Portet e Hapura të Republikës së Shqipërisë nuk do ju lejohet zbritja e ekuipazhit nga anija në portet përkatëse.

Në lumin Erzen bie me 2 metra niveli i ujit

Përmirësohet situata në Durrës, tragetet nisin lundrimin!

Humb jetën 46-vjeçari, dy të lënduar e dy në pranga

Përplasen tre automjete në Fushë Krujë

Kishin fshehur 13 klandestinë në ‘Range Rover’

Si ranë në pranga dy të rinjtë nga Golemi

Sonte në mesnatë përkeqësohet moti

Njoftimi i rëndësishëm për situatën në bregdet