MENU
klinika

Shifrat

Mbi 11 mijë viktima nga covid-19 në Itali, mes tyre 63 mjekë

30.03.2020 - 20:59

Mes mijëra viktimave si pasojë e koronavirusit në Itali, janë edhe 63 mjekë. Lajmi është konfirmuar sot nga Shoqata e Mjekëve në Itali.

Nga 63 mjekët e vdekur, 41 ushtronin profesionin në Lombardi, rajonin më të goditur nga koronavirusi, shkruan CNN.

kolana e librave

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Italian, në total janë afro 9000 punonjës shëndeti pozitiv me covid-19.

Kujtojmë që vetëm 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 812 viktima, 11.591 në total. Ndërkohë numërohen 101.739 të infektuar.

"Shqipëria, epiqendra e re europiane e teknologjisë 'blockchain'

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat

Vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë

"Javën tjetër ia çojmë draftin Komisionit për Zgjedhoren"

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon çfarë u diskutua

"I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare"

Opozita parlamentare kundër marrëveshjes