MENU
klinika

Çfarë do të vendoset

Mblidhet nesër komisioni hetimor për Metën

30.03.2020 - 18:56

Mblidhet ditën e nesërme komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Mbledhja do të zhvillohet “online” për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Pritet që Komisioni hetimor për hetimin e veprimtarisë së presidentit Meta për zgjedhjet e 30 qershorit të shtyjë afatin e hetimeve.

kolana e librave

Nëse ndodh kjo do të jetë hera e tretë që Komisioni zgjeron afatin e hetimeve. Për herë të fundit u vendos shtyrja e hetimeve në 3 dhjetor të 2019-ës, me katër muaj.

Nga ana tjetër, presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar me shpërndarje të parlamentit. Përplasja qeveri-presidencë arriti kulmin me tubimin e thirrur nga Meta, por lufta politike u zbeh për t’ia lënë vendin një tjetër lufte, asaj kundër koronavirusit.

"Shqipëria, epiqendra e re europiane e teknologjisë 'blockchain'

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat

Vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë

"Javën tjetër ia çojmë draftin Komisionit për Zgjedhoren"

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon çfarë u diskutua

"I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare"

Opozita parlamentare kundër marrëveshjes