MENU
klinika

Të vendosur në 8 qytetet kryesore

Pika kontrolli për parandalimin e lëvizjes së personave

12.03.2020 - 08:32

Që prej orëve të pasdites së djeshme, forca policore speciale të FNSH-së, Patrullat e Përgjithshme dhe Forcat e Posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me patrulla ushtarake, kanë ngritur rreth 70 pika kontrolli në 8 qytetet kryesore dhe ato me risk të shtuar, për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Patrullat, të stacionuara apo të lëvizshme po vijojnë të kontrollojnë drejtuesit e mjeteve apo pasagjerët që ditët e fundit kanë udhëtuar në vendet e prekura gjerësisht nga Coronavirus. Për këta qytetarë parashikohet të vetëkarantinohen deri në 14 ditë, në të kundërt Policia do t’i gjobisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Ja pse zbatuam planin më agresiv për të parandalim"

Rama konferencë: Vizitova 3 pacientë të dyshuar me COVID pa veshje speciale

Manastrliu: Po bëhet një punë e madhe në territor

Situata në vend/ Shkon në 15 numri i të prekurve nga koronavirusi

"Ne jemi në këtë situatë së bashku..."

Koronavirus/ OBSH shpall gjendjen e pandemisë botërore