MENU
klinika

Dyshime për kolegen

Polici me COVID 19 në Durrës, karantinohen disa punonjës

26.03.2020 - 11:49

Një efektiv i drejtorisë së policisë së Durrësit ka rezultuar me COVID 19 dhe kjo ka detyruar edhe kolegët e tij të vetëkarantinohen për shmangur përhapjen më tej të koronavirusit.

Por përveç tij dyshohet se është infektuar dhe kolegia e tij që kishte zyrën afër.

kolana e librave

Kolegët janë karantinuar dhe po kalohen në proces kontrolli. Efektivi ka pasur një detyrë funksionale të takojë shumë persona gjatë ditës. Numri i kontakteve dyshohet të jetë i madh.

Numri i të infektuarve në Durrës ka shkuar në 10.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shkon në 70 numri i të prekurve

Koronavirus/ 6 raste të reja në Shqipëri

Dyfishohen kontrollet për koronavirusin

Durrës, 500 shqiptarë kthehen nga Italia

Ja cilat aktivitetet do të qëndrojnë hapur

Koronavirus/ Masa strikte dhe për qendrat tregtare