MENU
klinika

”Mbetemi partneri juaj në çdo hap të rrugës”

Pompeo pro vendimit të Këshillit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë

26.03.2020 - 21:11

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai është shprehur se SHBA mbetet partner i Shqipërisë në çdo hap të rrugës së saj në integrimin europian.

STATUSI I MIKE POMPEO

kolana e librave

Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës.

foto galeri