MENU
klinika

Karantinohen personat që kanë pasur kontakt

Pozitiv për Covid-19 një punonjës në spitalin e Rrëshenit

29.03.2020 - 11:33

Qarku të Lezhës i janë shtuar edhe dy raste të reja me Covid-19, duke e çuar 6 numrin në total të të infektuarve. Krahas Lezhës me 1 rast të ri, gjatë 24 orëve të fundit hartës i është shtuar dhe Mirdita ku pas testimit një person ka rezultuar i prekur nga kjo sëmundje.

Sipas burimeve bëhet fjale për një punonjës në spitalin e Rrëshenit i cili është prekur nga Covid-19, ndërsa dyshimet janë se ai është infektuar pikërisht gjatë punës.

kolana e librave

Menjëherë janë marrë masa për karantimin e personave që kanë pasur kontakt me të infektuarin mes të cilëve dhe nga personeli i spitalit, ndërsa fatmirësisht deri tani asnjëri prej tyre nuk ka shfaqur shenja të sëmundjes.

Ndërsa në Lezhë ka rezultuar pozitive mbesa e një të moshuare e cila u diagnostikua të mërkurën me Covid-19. Sipas burimeve gjendje e pacientëve të infektuar paraqitet e stabilizuar dhe pa rrezik për jetën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Harta zgjerohet me Vlorën che Shkodrën

COVID-19/ Bilanci rritet me 104 të infektuar

“Më e keqja s’ka ardhur akoma”

Rama shton masat: Ndalohet qarkullimi te…


Në 'lupë' dy të kërkuar për krime të rënda

OFL ‘zbarkon’ në Kukës

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Ekspertët e Ministrisë së Mbrotjes në vendngjarje

Gjenden granata e plumba në Shkodër

I plagosuri ndërroi jetë në spital

Atenatat me armë zjarri në Kurbin, 2 viktima

Kontaktet e një të moshuare të shtruar në Tiranë

Rikthehet Covid-19 në Mat, 6 raste të reja