MENU
klinika

Pohimi i Edy Rejas

“Rama më deshte që kur drejtoja Lazion”

31.03.2020 - 16:13

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edy Reja, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur për gjestin e kombit përfaqësuesen e të cilit ai drejton në stol dhe fjalët e kryeministrit Edi Rama, në raportin vëllazëror mes dy shteteve, por ka zbuluar edhe diçka tjetër…

“Ramën e njoh që në kohët e Lazios, më donte te stoli i Shqipërisë. Gjesti i tij ishte i jashtëzakonshëm, jam krenar që udhëheq këtë kombëtare. Eshtë një shembull që duhet përhapur në nivel botëror: një komb më pak i pasur në krahasim me shumë shtete të tjera në Europë që tregoi solidaritet të pakrahasueshëm” – u shpreh Reja.

konica sportkonica sport mobile

Sa i përket përhapjes së Koronavirusit në Shqipëri, Reja shtoi: “Përhapja është kufizuar. Rama, pas rasteve të para, ishte i vendosur të mbyllte gjithçka. Shtetrrethim nga ora 13:00 deri te dita e nesërme, askush në rrugë”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mesazhi i i ish-trajnerit të Kombëtares

Gianni De Biasi: Faleminderit Shqipëri!

Flet ish-presidenti i Juventus

“Shqipëria drejtohet nga një njeri i madh”