MENU
klinika

29 të infektuar në 24 orët e fundit

Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në M. e Veriut

22.03.2020 - 12:51

Është rritur me 29 numri i të prekurve nga koronavirusi duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të prekurve në vend në vend në 114. Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut tha sot se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me koronaviurs në vend.

kolana e librave

Rastet me COVID-19 janë nga Shkupi, Ohri, Dibra, Shtipi dhe Kumanova. 1/3 nga numri i përgjithshëm janë prekur nga virusi mbrëmë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kontrolle për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut

Masa shtesë për Covid-19 në doganën e Bllatës në Dibër