MENU
klinika

I prekur nga sëmundje të tjera

Shënohet viktima e 7 nga koronavirusi në Greqi

20.03.2020 - 11:49

Një 87- vjeçar është viktima e 7-të nga koronavirusi në Greqi. Ai vuante dhe nga sëmundje të tjera teksa prej 4 ditësh ishte i vetë karantinuar në fshatin Damaskini të Kosturit i cili është kthyer i gjithi në karantinë për shkak të koronavirusit.

kolana e librave

Në fakt 87- vjeçari kishte 4 ditë në spitalin e Kozanit ku dhe ndërroi jetë. Greqia është vendi më i prekur në Ballkan nga koronavirusi tashmë zyrtarisht me 7 viktima dhe 416 të prekur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një 36-vjeçare që vinte nga Italia

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi

Greqi/ Izolohen të afërmit

COVID 19/ Shkon në 3 numri i të vdekurve