MENU
klinika

"2 ishin rëndë, por..."

Shërohen edhe 5 pacientë të tjerë të prekur me koronavirus

31.03.2020 - 19:57

Sot janë konfirmuar të shëruar edhe pesë pacientë të tjerë të prekur nga covid-19, duke e çuar në 52 numrin total të personave të shëruar në Shqipëri.

Lajmin pozitiv e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Përmes një shënimi në facebook, Manastirliu thotë se pesë pacientët nga Tirana, Fieri dhe Kavaja lanë sot spitalin Infektiv.

Capture9.PNG

kolana e librave

Ministrja shkruan se dy prej tyre ishin në gjendje të rëndë, por pas 12 ditësh trajtimi intensiv, ia kanë dalë ta mundin sëmundjen.