MENU
klinika

31 në Maqedoninë e Veriut

Shkon në 19 numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

18.03.2020 - 13:02

Sipas Ministrit të Shëndetësisë të Kosovës, Arben Vitia, numri i rasteve të reja të infektuara me Covid- 19 në vend ka kapur shifrën 19, të gjithë këta të moshave të ndryshme. Ministri Vitia paralajmëroi se tani e tutje, të gjithë ata që kthehen nga vendet e huaja ku ka raste të virusit do të futen në një vend të dedikuar për ta, larg familjeve.

Ndërkaq Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se është rritur numri i të infektuarve me COVID-19 duke arritur në 31. Sipas deklaratës së MSH së MV ka rezultuar pozitive ndaj COVID-19 gruaja e pacientit tashmë të diagnostikuar nga Shkupi dhe katër profesionistë të kujdesit shëndetësor, dy mjekë dhe dy infermiere nga Dibra.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Preket dhe ‘ishulli’ i fundit

Mali i Zi konfirmon dy rastet e para me koronavirus


Deputeti gjerman për situatën në veri të Kosovë

“Putini sigurisht që është i përfshirë”

Terroristët serbë ikin malit, lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur

VIDEO/ Publikohen pamjet, pas sulmit në Banjska

Takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Tensionet në Veri, Osmani ‘zëvendëson” Kurtin