MENU
klinika

Të gjithë negativë për COVID 19

Spitali i Lezhës kthehet në punë

27.03.2020 - 13:27

Spitali i Lezhës tashmë mund të marrë “frymë” lirisht. I gjithë personeli i spitalit të testuar për COVID 19 kanë dalë negativë.

Nga 4 raste infeksioni të regjistruara në këtë qark, 3 janë në radhët e bluzave të bardha. Përkatësisht 2 infermiere dhe një sanitare të spitalit të Lezhës.

kolana e librave

I katërti është një qytetare me histori udhëtimi në Itali, por që ua kishte mbajtur të fshehtë mjekëve. Lajmi tjetër i mirë për Lezhën është dhe fakti se prej dy ditësh nuk ka pasur asnjë rast të ri infeksioni.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


COVID-19/ Rezulton pozitive një paciente

Mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës


Në 'lupë' dy të kërkuar për krime të rënda

OFL ‘zbarkon’ në Kukës

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Ekspertët e Ministrisë së Mbrotjes në vendngjarje

Gjenden granata e plumba në Shkodër

I plagosuri ndërroi jetë në spital

Atenatat me armë zjarri në Kurbin, 2 viktima

Kontaktet e një të moshuare të shtruar në Tiranë

Rikthehet Covid-19 në Mat, 6 raste të reja