MENU
klinika

Menaxheri i një lokali dhe çifti i të moshuarve

Tre të dyshuar më koronavirus në Korçë

22.03.2020 - 08:49

Tre persona në Korçë dyshohet se janë prekur nga COVID-19. Sipas burimeve pranë spitalit Rajonal të Korçës bëhet e ditur se tre të dyshuarit janë trajtuar në këtë spital fillimisht, ndërsa më pas janë dërguar në Tiranë.

Mësohet se personat e dyshuar si të infektuar janë menaxheri i një lokali dhe një çift të moshuarish. Këta të fundit kishin qenë në Itali, ku dyshohet se janë prekur nga COVID-19.

kolana e librave

Sot pritet dhe një informacion zyrtar nga Instituti i Shëndetit Publik. Në përditësimin e djeshëm janë konfirmuar zyrtarisht edhe 6 të prekur të tjerë nga ky virus në Shqipëri, duke e cuar totalin e të prekurve në 76 persona nga 778 persona të testuar gjithsej.