MENU
klinika

Dëme në bujqësi

Borë në pranverë, probleme në Kukës dhe Dibër

01.04.2020 - 08:12

Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë.

Dëbora është rikthyer në Dibër dhe Kukës. Në zonat e thella të qarkut të Dibrës trashësia e dëborës ka arritur deri në 30 centimetër.

Si pasojë e dëborës në zonat e thella ka vështirësi në qarkullim, ndërsa akset kryesore janë të kalueshme. Reshjet e borës në këtë periudhë të stinës ka sjellë dëme në bujqësi dhe pemëtari.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Në kohë Koronavirusi

Kukës, nis borë pranvere