MENU
klinika

Masat ndaj COVID-19

Greqia shtyn fluturimet deri më 15 maj me 5 vende të Europës

19.04.2020 - 16:49

Deri më 15 maj asnjë fluturim nuk do të bëhet drejt Greqisë apo anasjelltës nga Turqia, Britania dhe 3 vende të BE.

Autoriteti i Aviacionit Civil të Greqisë konfirmoi sot se deri më 15 maj asnjë udhëtim me aeroplan nuk kryhet drejt Greqisë apo anasjelltës me vende si Italia, Spanja, Anglia, Holanda dhe Turqia.

Kjo masë është marrë për të parandaluar përhapjen e COVID-19 pasi dihet që vendet e sipërpërmendura janë nga më të prekurat prej virusit në Europë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Si dhe me Italinë e Maqedoninë e Veriut

Greqia vendos: Ja data e rihapjes së kufijve me Shqipërinë