MENU
klinika

600 të infektuar

Maqedonia e Veriut shënon humbjen e 27-të

08.04.2020 - 11:07

Një pacient nga Kumanova është viktima e 27-të nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Numri i të infektuarve në vendin fqinj ka shkuar në 600 teksa të shëruarit janë 30-të.

kolana e librave

Ndërkohë më tej Maqedonia e Veriut është vendi i 2-të në Ballkan sa i përket nr. të testeve ku janë kryer që nga shfaqja e viruti mbi 5 mijë të tilla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ja cilat aktivitetet do të qëndrojnë hapur

Koronavirus/ Masa strikte dhe për qendrat tregtare