MENU
klinika

Mjeku amerikan trondit botën

“Nuk ka vdekur askush nga COVID-19, janë mashtrime, vaksina do të na vrasë”

26.04.2020 - 12:43

Gazetari Rashid Buttar, i diplomuar në ‘Washington University’,  i specializuar në biologji dhe teologji, ka studiuar mjekësi në universitetin ‘Desmuen’ dhe kolegjin e mjekësisë dhe kirurgjisë dhe ka qenë drejtori i mjekësisë urgjente në ushtrinë amerikane.

Sot ai është mjek në Qendrën për Avancimin Mjekësor në Kaliforni dhe Karolinën Veriore. Libri i tij ‘9 hapa për të mbajtur larg mjekun’, është bestseller dhe është përkthyer në shumë gjuhë të botës. Këtë javë në një video, ai ka treguar gënjeshtrat që i janë thënë botës nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, CDC, Bill Gates, shteti amerikan dhe media.

Gazetari:Këtë javë administrata Trump ka njoftuar se kanë hequr dorë nga modeli i OMS dhe CDC. Shtëpia e Bardhë fajësoi OMS të martën për përgjigjen, deklaratat dhe fshehjen e disa informacioni. A mund të na shpjegoni më shumë lidhur me këtë dhe mashtrimet për sa i përket shifrave, të të infektuarve dhe të vdekurve?

Doktori– Kur dëgjova për koronavirusin, nisa të mendoj se ky virus ka qenë që në vitin 2015 në Amerikë dhe u botua diçka për të në revistën ‘Nature’, një hulumtim në të cilin thuhet se  njeriu merr një virus dhe gjenetikisht e modifikon atë.

Në vitin 2014, qeveria amerikane vlerësoi se këto hulumtime, nuk kishin kuptim. Por Fauci e miratoi financimin për këtë lloj studimi. Fauci shkeli ligjin e qeverisë, duke përdorur paratë e taksapaguesve amerikanë për hulumtimin që prodhoi COVID-19.

Në vitin 2017, në Universitetin ‘George Town’, ai tha se presidenca e Trump do të përballej me një pandemi. Si e dinin në 2017 që do të kishte një pandemi në të ardhmen?

Është vështirë të parashikosh 3 ditët e ardhshme të bursës,  e jo më të dish këtë. Fauci ka shkelur ligjin. A ka arsye për ta besuar?

Nuk ka asnjë virus që transmetohet kështu, hedh poshtë çdo rregull të mjekësisë dhe shkencës dhe më shqetëson fakti që mijëra mjekë e dinë që kjo pandemi është një mashtrim dhe ata heshtin. Ata ndoshta kanë frikë, por për hir të Zotit, çdo doktor që e di se kjo është një gënjeshtër, duhet të flasë.

Mediat përdorin pamjet nga spitalet në një vend tjetër, duke përdorur të njëjtat pamje.

Mjekët nuk reagojnë fare. Frika rrit stresin, madje edhe ideja që po shtohen problemet ekonomike prek sistemin imunitar. Po krijohet një lloj iluzioni, që është vete COVD-19.

Nga viti 1984 deri në vitin 2018, u tregua se një lloj tamponi jep rezultate pozitive false nga testi COVID-19. Kush e di se çfarë hedhin mjekët në vaksina. Dua të di se ku vdiqën njerëzit nga COVID-19. Rastësisht, numri i vdekjeve është më i ulët se vdekjet sezonale nga gripi.

Gazetari: A është personalisht Anthony Fauci përgjegjës për këtë pandemi?

Doktori:  Për mua, Fauci është një kriminel, ai shkeli ligjin e qeverisë dhe veproi si tradhtar. Në 1971, Fauci e quajti HIV-in, sëmundjen e homoseksualëve dhe financoi zhvillimin e një ilaçi. Në vitin 1984, ai po punonte për një ilaç profilaktik që shkaktoi shumë dëme.

Tani presidenti thotë se hidrosiklorokina është ilaç efektiv, e cila ka 70 vjet në treg.

Këto janë ilaçe të njohura dhe të sigurta, është treguar se përdorimi i tyre së bashku jep efikasitet 90%. Por, mijëra pacientë janë trajtuar, pa një studim adekuat, Fauci i ndalon ata, jep lejen për të përdorur vaksinat, efektet e të cilave nuk dihen. E gjithë kjo, tregon qartë një konflikt interesi. Duhet të zgjohemi dhe të kuptojme që kjo gjë është krim, dhe padyshim që ka shumë fajtorë por Fauci mund t’i ndalojë të gjitha këto. Unë kam biseduar me shumë mjekë që kam trajnuar dhe ata mendojnë të njëjtën gjë. Videot e mia u fshinë nga youtube. Videot e mjekëve të ECU dhe PR u censuruan. Pse i censurojnë ato?

Gjithçka ka një shpjegim, por është injoruar. Ne kemi trajtuar shumë njerëz që kishin COVID-19. Por duket se po kërkohet me ngulm nga disa mjekë dhe shteti që thjesht të krijohen vaksina.

Ata mashtrojnë njerëzit duke u dhënë vaksinën. Kushdo që refuzon është disident, dhe ti dhe unë, do të vritemi ose do të futemi në kamp përqendrimi. Ata do të vaksinojnë shumë njerëz, kush është i vaksinuar do të sëmuret dhe ky do të jetë justifikimi për të vaksinuar edhe më shumë njerez.

Kjo ka ndodhur edhe më pare, si për shembull nisma për vaksinën e autizmit. Në 1991, një person në një mijë, kishte autizëm, por tani 1 në 32 njerez ka autizem. Të dhënat e CDC, tregojnë se 1% e popullsisë botërore, ka autizëm.

Thomas Jefferson thotë se kur qeveria dikton atë që duhet të hani ose çfarë ilaçi duhet të përdorni, është e barabartë me tiraninë. Thjesht kjo po ndodh, nëse ne nuk dalim dhe manifestojmë, duke u treguar të gjithëve se nuk ka asgjë për t’u frikësuar.

Në çdo numër për vdekjen e covid-19, duhet të shtojmë edhe 9 zero, të gjitha vdekjet do të shkaktohen nga vaksina. Thuhet që une jam kundër vaksinave, por nuk është e vërtetë, kurrë nuk kam qenë. Unë jam kundër budallallëkut sepse e gjitha kjo injoron çdo aspekt të fiziologjisë njerëzore.

Ne e dimë që në muajt e parë të jetës, sistemi imunitar nuk mund të përgjigjet dhe foshnjat vaksinohen, kur sistemi i tyre imunitar, nuk mund të përgjigjet. Në të gjitha këto, nuk ka logjikë dhe mjekët  sërish e bëjnë këtë dhe njerëzit i dëgjojnë ata. Nuk ka asnjë arsye për të vaksinuar një të porsalindur sepse trupi nuk mund t’i përgjigjet.

Sot duhet të frenohet censura gjatë kësaj periudhe. Mos harroni, është e paligjshme të zbatoni një urdhër të paligjshëm.

Marrë nga Next News Network, intervista me Rashid Buttar