MENU
klinika

"Frika ime më e madhe, ekonomia"

Presidenti i M. së Veriut: Koronavirusi sfidë serioze

05.04.2020 - 13:45

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka komentuar situatën e krijuar nga përhaspja e COVID-19 në vendin e tij.

Ai deklaron se frika e tij më e madhe mbetet ekonomia, se si do ta ndikojë kjo krizë shëndetësore kaq serioze ekonominë e Maqedonisë së Veriut.

kolana e librave

Megjithatë, Pendarovski tha se Maqedonia e Veriut është e gatshme të marrë masa më rigoroze, vetëm nëse ka nevojë për to.

“Frika ime më e madhe ishte dhe mbetet në ekonomi, po prek gjithë ekonominë globale. Koronavirusi është sfida më serioze”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Italiani i dyshuar në Shkup rezultoi negativ

Maqedonia e Veriut e paprekur nga koronavirusi